Canyoning Nedir? Nasıl Yapılır? Gorge Yürüyüşü

Köprülü Kanyon'da Canyoning denilince akla gelen adrenalini ve doğal güzelliği eşit derecede karıştıran bir spor olarak söyleyebiliriz. Kayalıklar, şelaleler ve dev kaya havuzları ile trekking yapan kanyoning, doğada derinleştirmenize ve yepyeni bir şekilde deneyimlemenize olanak tanır.

Canyoning Nedir Nasıl Yapılır Gorge YürüyüşüCanyoning Nedir?

Canyoning ayrıca yürüyüş gorge olarak da bilinir. Muhtemelen en iyisi botla rafting yapan beyaz su olarak tanımlanır. Canyoners, kayalık havuzlarla yüzerek, olukları sürükleyerek ve kayaların üstünde kayarak kanyon manzarasının diğer benzersiz özelliklerini tırmandıktan sonra, suyla doldurulmuş yuvarlakların arasından geçilmesidir. Bu eğlence içerisinde, karıştırma, dalma , uçurumdan suya atlama ve yüzme gibi doğanın olması gereken disiplininden uzaklaşmadan öğelerin birleşiminden oluşur. Teçhizatın tam becerilerinin güvenli hale getirilmesini gerektirir .

Gorge yürüyüşü;

Genellikle suyun kaya boyunca Alışılmadık şekilleri kestiği uzak ve dağlık bölgelerde yapılır . Çevrede oldukça teknik kanyon gezileri yapılsada, herkesin erişebileceği bol atlama ve eğlence dolu bir yürüyüştür.

Antalya Kanyoning (Canyoning) Turların'da eğlencenin farkı

Online Ve Hızlı Bigi Almak İçin

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.